Средба на претседателот Џафери со министерот за надворешни работи на Република Грција Никос Коѕиас

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, денеска оствари средба во рамките на неговата официјална посета на Република

Read more

Среба на претседателот Џафери со европратениците Вајгл, Кукан и Флекенштајн

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, денеска оствари средба со европратениците г. Иво Вајгл, г. Кнут Флекенштајн

Read more

Одговор на претседателот Џафери на писмото од претседателот на Владата, г. Заев во врска со прогресот и имплементацијата на платно 3-6-9

(Прогрес и имплементација на Планот 3 – 6 – 9, реализација согласно надлежностите на Собранието на Репулбика Македонија) Почитуван претседателе,

Read more