СРЕДБА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЏАФЕРИ СО ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА КОСОВО, ВЈОСА ОСМАНИ

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со неговиот хомолог во Република Косово, претседателката на

Read more

СРЕДБА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЏАФЕРИ СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НАЦИОНАЛНИОТ СОВЕТ НА РЕПУБЛИКА АВСТРИЈА, ВОЛФГАНГ СОБОТКА

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, се сретна со претседателот на Националниот совет на Република Австрија, Волфганг

Read more

ЏАФЕРИ: СОБРАНИЕТО ГИ ИСПОЛНИ СИТЕ РЕФОРМСКИ ПРИОРИТЕТИ, СЕГА Е РЕД НА ЕУ ДА ПОСТАПИ ПО ЗАСЛУГА

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со европратениците Дачиан Чолос, претседател на Групата Обнови

Read more

ОБРАЌАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЏАФЕРИ ПО ПОВОД МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА МАЈЧИНИОТ ЈАЗИК НА МЕЃУНАРОДНАТА НАУЧНА КОНФЕРЕНЦИЈА, ОРГАНИЗИРАНА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ПРИМЕНА НА ЈАЗИКОТ

Почитуван Претседател на Владата на Република Северна Македонија, г. Оливер Спасовски, Почитуван потпретседател на Владата и министер за политички Систем

Read more

СОБРАНИСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СОРАБОТКАТА ПОМЕЃУ ПАРЛАМЕНТИТЕ И ДРЖАВНИТЕ РЕВИЗОРСКИ ИНСТИТУЦИИ

Претседателката на Комисијата за финансирање и буџет, Лилјана Кузмановска; заменик-претседателот на Комисијата за економски прашања, Агим Шаќири и членот на

Read more

ИЗЈАВА НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА ПО ПОВОД РАСПИШУВАЊЕТО НА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ

Почитувани претставници на медиумите, Почитувани граѓани, Ве поканив тука за да ве информирам вас, а преку вас и граѓаните на

Read more